Ne. 16. jan 2022

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Strecha ako základ životnosti domu

2 min čítania

Rodinné domy ale aj priemyselné budovy sa dimenzujú na desiatky rokov. Nikto určite nechce aby sa po desiatich, pätnástich rokoch musel sťahovať z dôvodu že životnosť budovy sa skončila. Preto je potrebné venovať náležitú pozornosť kritickým častiam budovy.

Strecha ako základ životnosti domu
Strecha ako základ životnosti domu (zdroj: unsplash.com)

Takouto veľmi dôležitou časťou je samozrejme aj strecha. Zabezpečuje hlavne tepelnú izoláciu a hydroizoláciu. To zjednodušene znamená že v zime nás má chrániť pred prestupom chladu do domu a naopak v lete pred prílišným otepľovaním interiéru domu. Toto je v súčasnosti keď každým rokom dosahujeme nové teplotné rekordy rovnako dôležitá funkcia.

A čo hydroizolácia? Tá je dôležitá počas celého roku. Jarné a jesenné dažde alebo topenie snehu po dlhej zime vedia preveriť akúkoľvek netesnosť v streche. Ak sa už nejaký problém so zatekaním strechy objaví, je stále možné to riešiť opravou strechy. Takéto riešenie býva často krát lacnejšie ako kompletná výmena strechy. Je ale veľmi dôležité dbať na výber realizátora takejto opravy. Opravu plochej strechy zverte iba firme ktorá má v tejto činnosti dlhoročné skúsenosti.

Na webe strechysk.sk sa oprave strechy a celej širokej problematike venuje spoločnosť s viac ako dvadsať ročnými skúsenosťami. Špecializujú sa hlavne na hydroizolácie rovných striech a ako úspešné referencie môžu spomenúť už viac ako stovku realizácií.

Komerčný článok

Podobné články

3 min čítania
3 min čítania

Mohlo by vás zaujímať