Ut. 20. apr 2021

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Obnova staršej chaty

8 min čítania

Viete ktorý segment je jedným z najrýchlejšie rastúcich v oblasti predaja nehnuteľností v tomto roku? Sú to rekreačné objekty ako chaty, chalupy a vidiecke domy. Samozrejme aj za týmto je potrebné hľadať corona krízu.

Obnova staršej chaty
Obnova staršej chaty (zdroj: komerčný článok)

Keďže väčšina podujatí je zrušená, hromadné akcie nie je možné organizovať, tak ľudia reagujú tak, že chodia viac do prírody a stretávajú sa v úzkom kruhu známych. Staršie chaty v ponuke realitných kancelárií ale často krát nie sú v stave ktorý dnes požadujeme za štandard. Dobrým príkladom sú rozšírené azbestové strechy. Ak daná chata potrebuje rekonštrukciu strechy a táto je tvorená azbestom, je to problém. Nie je možné štandardne zlikvidovať takúto krytinu nakoľko sa jedná o zdraviu škodlivý materiál. Našťastie existuje elegantné riešenie ako zlikvidovať takýto azbest. Na webe www.likvidacia-azbestu.com nájdete kompletné informácie na danú tému. Ako základ je možné spomenúť to že takto likvidovať azbest môže iba firma so špeciálnym povolením na túto činnosť. Je teda potrebné si ich objednať a pracovníci takejto spoločnosti už zabezpečia všetko na kľúč.

Okrem tohto problému sa často krát stretnete s tým že chalupa, ktorá nie je v dedine ale v jej blízkosti nemá zabezpečenú vodovodnú prípojku. Tu je potom potrebné realizovať vlastnú studňu. Vŕtanie studne je dnes asi najrozšírenejší spôsob zabezpečenia vlastnej vody. Venuje sa tomu veľa firiem, ale ako vždy kvalita je značne rozdielna. Najlepšie je vyberať podľa referencií.

Ak sa Vám podarí všetko zrealizovať pri rekonštrukcii Vašej chaty, môžete sa už potom venovať relaxu. Populárna je dnes jazda na elektrobicykli. Veľký prehľad ebikov je na webe www.elektrobicykle.bike, alebo postačia len prechádzky v prírode ktoré vedia dobiť energiu.

Komerčný článok

Podobné články

11 min čítania
10 min čítania

Mohlo by vás zaujímať