Ut. 3. okt 2023

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Domáce vodárne sú ekologickým riešením. Dôvody, prečo si do domu zaobstarať tento produkt

4 min čítania

Pravdepodobne ste už niečo počuli o domácich vodárňach. Ide o perfektný výdobytok, ktorý nájde množstvo využití v každej domácnosti. Existuje niekoľko dôvodov, prečo ho ľudia tak radi využívajú. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Domáce vodárne sú ekologickým riešením. Dôvody, prečo si do domu zaobstarať tento produkt
(zdroj: komerčný článok)

Čo je to domáca vodáreň?

Ide o vysoko ekologické riešenie a investíciou do nej môžete ušetriť nemalé peniaze, keďže jej používaním ušetríte veľa vody. Používajú sa na prečerpávanie pitnej, úžitkovej alebo dažďovej vody a ich obsluha nie je vôbec komplikovaná. Vďaka vodárničke môžete čerpať vodu zo studne, cisterny alebo obrovskej nádoby.

Podľa toho či je voda pitná alebo úžitková, môžete ju používať v záhrade na zavlažovanie rastlín, napustenie jazierka, prípadne čistenie náradia. Funkciu vodárničky oceníte aj na chalupe alebo v domčeku, ktorý nie je napojený na vodu. Výhodou je, že ju môžete využívať celoročne, avšak v krajoch, kde bývajú kruté zimy, odporúčame investovať do zariadenia, ktoré odolá aj veľmi nízkym teplotám.

Treba uviesť na pravú mieru, že tieto zariadenia nie sú určené len pre objekty bez vody. Rodiny, ktoré sa snažia žiť čo najviac ekonomicky ich používajú napríklad aj na napustenie bazéna vodou z neďalekého potoka či na splachovanie. Ak by ste aj vy chceli žiť udržateľnejšie s ohľadom na životné prostredie, nie je o čom rozmýšľať.

Sú náročné na obsluhu?

Vôbec nie, domáce vodárne na rozdiel od klasických čerpadiel nevyžadujú manuálnu obsluhu, automaticky sa zapínajú a vypínajú a nemusíte na ne neustále dohliadať. A ako to celé funguje? Vodárnička sa skladá z čerpadla a tlakovej nádoby. Ponuka tlakových nádob je široká, k dispozícii sú 24 až 100 litrové nádoby. V prípade, že potrebujete prečerpať vodu z hlbokej jamy, alebo chcete znížiť hladinu spodnej vody, v ponuke máme tiež vodárne s ponorným čerpadlom. Priemernej rodine postačí čerpadlo s 50 litrovou nádobou. Medzi nemenej dôležité parametre patrí maximálny prietok, výtlak, sacia schopnosť či výkon.

Vráťme sa však k princípu fungovania. Čaro spočíva v tlaku, ktorý vodu napumpuje presne tam, kde potrebujete. Toto zariadenie má aj ďalšie dôležité časti – spätnú klapku, tlakomer a inštalačné príslušenstvo. Medzi nemenej dôležité parametre patrí maximálny prietok, výtlak, sacia schopnosť či výkon. Aj zapojenie je jednoduché, stačí ju zapojiť do elektriny buď na 230 V, alebo 400 V, hadicu ponoríte do vody a vodáreň napojíte na rozvody.

Pokiaľ potrebujete poradiť s výberom, neváhajte sa na nás obrátiť a nájdeme pre vás ideálnu domácu vodárničku!

Domáce vodárne sú ekologickým riešením. Dôvody, prečo si do domu zaobstarať tento produkt
(zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok