Po. 20. máj 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Ako svojpomocne opraviť kuchynskú linku za minimum peňazí

3 min čítania

Využívate vašu kuchyňu už roky a pociťujete, že by potrebovala nejednu opravu? Nemusíte si hneď kupovať celú novú kuchynskú linku. Spravte si z vašej kuchyne projekt, kde spravíte pár úprav a znovu bude ako nová. Aj keď štýl vašej kuchyne už nemusí byť v móde, stále sa to dá zmeniť. Ako si svojpomocne opraviť kuchynskú linku za minimum peňazí? V článku nájdete celý návod.

Ako svojpomocne opraviť kuchynskú linku za minimum peňazí (Foto: unsplash.com)

Vaším najlepším priateľom budú počas tohto procesu domáce potreby. Či už tie online alebo kamenné obchody. Najprv by ste sa mali pustiť do opráv najväčších poškodení, ak nejaké kuchynská linka má. Odpadnuté dvierka, škrabance alebo odbité rohy. Potom sa môžete pustiť do premaľovania. Ak máte fóliované dvierka, tak fóliu musíte odmastiť a jemne zdrsniť povrch šmirgľovým papierom. Následne utrite všetok prach a môžete sa pustiť do maľovania.

Maľovanie kuchyne

Akú farbu vybrať na maľovanie kuchyne? Tmavé farby majú nadčasový vzhľad, jemné zas dodajú teplo domova. Maľovanie vám pôjde jednoduchšie, keď demontujete dvierka, zásuvky a úchytky. Po namaľovaní zvolenou farbou ich poukladajte vodorovne, aby farba nestekala. Druhú vrstvu alebo farbu na ďalšiu stranu nanášajte až po zaschnutí.

Doladenie detailov

Keď už máte kuchyňu premaľovanú, opravenú a všetky dvierka opäť na mieste, pustite sa do menších detailov. Jedným z nich sú nové úchytky. Aj keď sa to nezdá, tak vedia spraviť v kuchyni obrovskú zmenu. Modernejší vzhľad dodá kuchyni aj nový obklad na stene, nová pracovná doska alebo moderné spotrebiče. Potom už len stačí kuchyňu doladiť pomocou doplnkov – kvetmi, nádobami s potravinami, poličkami, prípadne inými kuchynskými doplnkami.

Podobné články

4 min čítania
5 min čítania

Mohlo by vás zaujímať