Ut. 3. okt 2023

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Čo treba pripraviť pred výstavbou nového plota?

2 min čítania

Váš vysnívaný dom už konečne stojí, ale zostáva ešte jeden dosť podstatný detail? A tým je práve oplotenie domu. Tušíte správne, že aj to si bude vyžadovať istú prípravu. Pozrime sa spoločne na kroky, ktoré treba podniknúť predtým, ako príde na rad pletivo a jeho osadenie.

Čo treba pripraviť pred výstavbou nového plota?
Čo treba pripraviť pred výstavbou nového plota? (zdroj: unsplash.com)

Postup pred výstavbou nového plota

1. Nahlásenie stavebnému úradu (vopred)
2. Zavolanie geodeta na určenie presných hraníc pozemku, pokiaľ pôjde o pevné oplotenie domu so životnosťou niekoľko desaťročí,
3. Dajte si pozor, aby ste stavbou plota nezasahovali aj do pozemku suseda a neovplyvňovali aj susedné stavby. Treba v tom mať jasno.
4. Pri výbere plota a premýšľaním nad tým, ktoré plotové pletivo by sa vám hodilo, zvážte aj faktory ako sú malé deti, zvieratá či blízkosť hlavnej cesty.
5. Montáž plota si môžete urobiť aj sami, len je vhodné konzultovať spôsob montáže so stavebným dozorom, ktorý za ňu zodpovedá. V prípade, že sa rozhodnete pre stavebnú firmu, mala by za stavbu zodpovedať sama.

Majte plot rýchlo hotový s odborníkmi

Keď budete mať vyjasnené tieto kroky, môžete sa pustiť priamo do stavby plota a osadenia plotového pletiva. Ak stavíte na odborníkov, môže váš plot v dĺžke cca 2-krát 50 metrov stáť už za 3-4 dni, pričom tento čas závisí aj od typu pôdy. Stavte na skutočných profesionálov v tejto oblasti: M + M Martinec s.r.o. s viac než 20-ročnými skúsenosťami.

Komerčný článok