Ut. 3. okt 2023

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Nábytok a dekorácie do obývačky, ktoré z vašej obývačky vytvoria útulné miesto

4 min čítania

Keď si chceme pozrieť dobrý film, alebo očakávame návštevu, práve obývačka nám na to dobre poslúži. Obývačka je spoločenská miestnosť v domácnosti a je to miestnosť, kde trávime väčšinu svojho voľného času. Aby sme sa v tejto miestnosti cítili príjemne a zároveň, aby táto miestnosť pôsobila reprezentatívne, dôkladne vyberáme a ladíme k sebe nábytok a dekorácie.

Nábytok a dekorácie do obývačky, ktoré z vašej obývačky vytvoria útulné miesto
Nábytok a dekorácie do obývačky, ktoré z vašej obývačky vytvoria útulné miesto (zdroj: Shutterstock.com)

Aký nábytok a dekorácie do obývačky vyberať, aby ste si z vašej obývačky vytvorili útulné miesto?

Nízky TV stolík a dizajnové police

Trendy v bývaní sa menia a kým kedysi v obývačkách dominovali obývacie zostavy zložené z viacerých skriniek, dnes býva preferovaný nízky TV stolík a dizajnové police, resp. jedna závesná skrinka. Vyberajte si preto do obývačky nízky TV stolík a dizajnové police. Ak sa vám páči škandinávsky štýl bývania alebo by ste priniesli do svojej obývačky nádych retra, kupujte si praktický retro TV stolík. Čo sa týka dizajnových políc, môžete vyberať z kovových dizajnových políc v kombinácii s drevom. Veľmi pekne vyniknú napríklad nástenné police z ocele a masívneho dreva, napríklad akáciového.

Akáciové drevo vám vynikne aj v kombinácii s modernou podlahou Herringbone. Podlaha rybia kosť sa opäť dostáva do popredia a v prípade, že vám je škandinávsky štýl blízky, určite by ste ju pri výbere novej podlahy nemali obísť.

Sedačky v neutrálnych farbách

Útulné miesto vám z vašej obývačky pomôžu vytvoriť aj sedačky. V prípade, že potrebujete ušetriť miesto, vyberajte rohové sedačky. Poskytnú dostatok priestoru na sedenie a zároveň vám neukroja zbytočne veľa miesta. Vo všeobecnosti sa najviac odporúčame sedačky v neutrálnych farbách. Ak ale máte radšej farebnejší nábytok, konkrétne sedačky, vyberajte z týchto farieb – z petrolejovej, horčicovo žltej, kaki zelenej, či bordovej. Tieto farby vyniknú pri svetlejších odtieňoch kvalitných laminátových podláh a vinylových podláh.

Tipy na dekorácie

Čo sa týka dekorácií, na konferenčnom stolíku nechajte vyniknúť kovovú ozdobnú misku, či dizajnovú vázu so sušenými kvetmi. Stenu vám ozdobí ručne pletené makramé, ale aj veľký obraz na plátne nad sedačkou.

Praktickým a zároveň dizajnovým kúskom sú pletené odkladacie košíky.

Komerčný článok