Pi. 27. máj 2022

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Hľadáte dizajnové riešenie do interiéru? Stavte na skryté zárubne!

3 min čítania

Doba klasických obložkových zárubní je skoro preč, v posledných rokoch majú veľkú konkurenciu v podobe skrytých zárubní, ktoré už nespĺňajú aktuálne trendy v oblasti dverí. Dnes je in minimalizmus a dizajnová čistota, čo skryté zárubne na rozdiel od tých obložkových hravo splnia. Navyše môžu byť ako v úplne bezobložkovom prevedení, tak vo variante so subtílnym pohľadovým orámovaním.

Hľadáte dizajnové riešenie do interiéru? Stavte na skryté zárubne!
Hľadáte dizajnové riešenie do interiéru? Stavte na skryté zárubne! (zdroj: komerčný článok)

Keď sa povie skrytá zárubňa

Ako už názov napovedá, ide o zárubňu, ktorá na seba nestrháva pozornosť. Naopak. Je v jednej rovine s priečkou a umožní dverám so stenou presne lícovať. Nemá klasickú obložku a je skrytá v stene.

Technologickým základom skrytých zárubní sú pevné profily z eloxovaného hliníka, ktoré:

Tvorí iba vnútorný skrytý dielec, ktorý prekrýva vonkajšia maľba alebo povrchová úprava steny (skryté zárubne vo variante AKTIVE).

Kde môžete skryté zárubne použiť?

Uvažujete o obstaraní skrytých zárubní, ale nie ste si istí, či ich práve vy môžete doma použiť? Potom vedzte, že skryté zárubne AKTIVE môžete použiť ako do klasickej murovanej steny, tak do sadrokartónovej priečky.

Hľadáte dizajnové riešenie do interiéru? Stavte na skryté zárubne!
(zdroj: komerčný článok)

Podľa slov Petra Paksiho, obchodného riaditeľa spoločnosti JAP FUTURE sú pripravené na hrúbku dokončenej priečky 125 mm a viac, čistý priechod je potom 600-1000 mm pre jednokrídlové dvere a 1250-2050 mm pre dvojkrídlové dvere. Výška sa pohybuje buď v štandardnom rozmere 1970 a 2100 mm, alebo v tom atypickom od 1975 do 3700 mm.

Skrytá zárubňa AKTIVE – riešenie bez vonkajšej zárubne

Konštrukcia tejto skrytej zárubne tvorí pevnú, a pritom skrytú hranu priechodného otvoru. Keď sa pre ňu rozhodnete, dajte si pozor na presnosť a čistotu prevedenia stavebného otvoru, do ktorého ju osadíte. Nezabudnite ani na starostlivosť pri montáži.

Viete, že skryté zárubne môžete použiť ako pre otočné dvere, tak aj pre tie, ktoré sa zasúvajú do stavebného puzdra? Jednotný dizajn interiéru tak zachováte aj v prípade kombinácie oboch typov otvárania dverného krídla.

Komerčný článok

Podobné články