Po. 17. jún 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Trendy zdobenia vianočného stromčeka na rok 2021

2 min čítania

Vianoce nám pomaličky klopú na dvere a je na čase začať riešiť tohtoročnú vianočnú výzdobu. Hľadáte inšpiráciu na výzdobu vianočného stromčeka? Ak ho chcete mať ozdobený podľa aktuálnych trendov, tak si prečítajte o tom, čo je aktuálne v kurze.

Trendy zdobenia vianočného stromčeka na rok 2021 (Foto: unsplash.com)

Farba roku 2021

Niektoré farby sa opakujú každý jeden rok, iné sa striedajú. Už aj pominulé roky boli v kurze metalické farby – minulý rok to bola hlavne zlatá, strieborná a rose gold. Aktuálne sa k metalickým odtieňom pridali aj jemné pastelové farby – ružová, modrá alebo zelená. Výraznou, no zároveň elegantnou novinkou je čierna farba vianočných dekorácií. Najkrajšie vynikne v kombinácií so sýto zeleným stromčekom, prípadne stromčekom s umelým snehom. Vianočné dekorácie sú často spojené aj s niečím sentimentálnym. Preto je trendom aj kombináciou viacerých štýlov ozdôb, ktoré majú pre vás vyššiu hodnotu.

Nezabudnite ani na klasiku

Nechcete nič extravagantné a máte radi klasické vianočné farby? Stavte na overenú kombináciu – zlatú, červenú a zelenú. Červená farba symbolizuje Vianoce, je výrazná, no zároveň pekne sedí k zelenému stromčeku. Na výber je aj množstvo rôznych ozdôb v týchto farbách. Skombinovať tak môžete nie len výzdobu stromčeka, ale aj celého domu. 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať