Ne. 21. júl 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

4 originálne tipy, ako využiť korky od vína. Tieto musíte skúsiť!

3 min čítania

Je pravdepodobné, že ak máte radi víno, inklinujete tiež aj k dekoraciám, ktoré sa vám k lahodnému a správne vychladenému poháriku hodia. Stačí iba, ak budete zbierať korkové zátky, otvoríte si fľašu a prebudite v sebe umelca.

„Korkovníci“ pre deti

Pre malé deti nie je nič krajšie ako darčeky, ktoré im vyrobia rodičia, alebo sa na ich tvare podieľajú spolu s nimi. Zo zátky môžete vytvoriť krásne postavičky ako z gaštanov. Navyše korok sa ľahšie farbí a lepšie sa s ním pracuje. Na takéto hravé tvorenie sa vaše deti budú vždy tešiť.

Obrazy a korky?

Tí vinári, ktorí disponujú väčším množstvom talentu sa môžu pustiť aj do zložitejších variácií. Podobne ako kúsky dreva, aj korok sa odlišuje farebnosťou a to umožňuje vytieňovať rôzne zaujímavé obrazce, ako z pilín a triesok. Potom ich len stačí zalakovať a originálne dielo z korku je na svete. Chvíľu to potrvá, ale v tomto prípade ide skutočne o kus hodnotného veľdiela.

Originálne kvetináče

Korkom môžete obložiť domáce kvetináče, čím vytvoríte izolujúcu vrstvu a rastlinky si nielen lepšie udržia svoju prirodzenú mikroflóru, ale celé oblepenie kvetináča bude aj veľmi estetické. Väčšie zátky sa po vydlabaní dokonca používajú aj ako kvetináče na mini rastlinky a ukotvené na stene vyzerajú úchvatne.

Korkové vence

V prípade, že máte zátok naozaj veľa, môžete staviť aj na jarný veniec z tohto materiálu. Korpus z korku vyrobíte veľmi jednoducho pomocou drôtu, alebo lepidla a následne naň môžete uchytiť prvé jarné kvietky, svieže konáriky, alebo nechať vyniknúť prirodzenej drevitej štruktúre korku.

Foto: unsplash.com

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať