Ne. 21. júl 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

3 osvedčené triky ako zmeníte byt bez väčších nákladov

2 min čítania

Prepadne vás niekedy taký pocit, že máte chuť úplne vymeniť zariadenie bytu alebo sa rovno presťahovať, no jediné, čo vám chýba sú financie? V tomto článku si môžete prečítať pár trikov, s ktorými rýchlo a lacno zmeníte vzhľad bytu.

1. Vymaľujte

Vymaľovanie stien je to najjednoduchšie a prinesie vám to výrazný efekt zmeny. V prípade, že sa nebojíte, môžete sa do toho pustiť svojpomocne. Skúsiť môžete rôzne techniky maľby, použite valček alebo nanášajte vzory cez šablóny. Pomocou farby môžete priestor opticky zväčšiť, rozšíriť alebo znížiť.

2. Presuňte nábytok

Síce je to fyzicky náročnejšie, no výsledok stojí určite za to. Presuny nábytku si vyskúšajte najprv na papieri. Na šachovanie je najpraktickejší sektorový nábytok, rôzne regály a nástenné police. Ak zároveň zmeníte aj dekorácie, naozaj získate nový byt. Niektoré doplnky stiahnite z obehu a keď ich pri prípadnej ďalšej premene vyberiete z krabice budete mať pocit, že ste kúpili nové.

3. Navštívte bazár alebo burzu

Najväčšie poklady sa niekedy skrývajú práve v bazároch či na burzách. Za lacný peniaz môžete natrafiť na originálny kúsok. V prípade, že máte šikovné ruky, určite vám nebude prekážať ani mierne ošumelý vzhľad. Stačí kúsok práce a farieb a nábytku vdýchnete nový život.

Foto: unsplash.com

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať