Ut. 20. apr 2021

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pomocou rekonštrukčných prác

7 min čítania

Bránou k bývaniu sú vstupné dvere. Bezpečnosť je dôležitá a preto, ak je to možné, tak ju zvýšte výmenou vstupných dverí. Kvalitné vstupné dvere so štandardnými bezpečnostnými prvkami uistia záujemcov o kúpu, že sa budú v novom domove cítiť príjemne i bezpečne.

Úprava okolia

Pod úpravou okolia nemyslíme iba mať pravidelne udržiavaný trávnik. V prípade, že vám to dovolí sezóna, vysaďte v okolí rýchlo rastúce ozdobné kvetiny, alebo doplňte dvor či terasu zeleňou v črepníku, ostrihajte stromy. Okolie môžete upraviť, aj keď máte byt. Spoločná brigáda so susedmi na chodbách, kde spravíte malé úpravy či povynášate starý nábytok, poslúži všetkým. So skrášlením okolia vám značne pomôže aj univerzálny minibager, ktorý sa dá zapožičať.

Kuchyňa a kúpeľňa

Čo sa týka týchto miestností, nádejní kupci očakávajú takzvaný wow efekt. Chcú vstúpiť a nechať sa očariť. Môže ísť o celkovú koncepciu alebo len o jediný prvok, ktorý bude zohrávať ústrednú úlohu. Nemusíte hneď robiť kompletnú rekonštrukciu miestnosti, veľké zmeny dokážete inštaláciou osvetlenia, novým špárovaním či výmenou toalety. Alebo vymeňte batérie a sprchové hlavice.

Naše tipy na menšie práce: Vymeňte žalúzie alebo pridajte exteriérovú žalúziu, je to zároveň aj bezpečnostný prvok. Znásobte odkladacie miesto vytvorením vstavanej skrine alebo rozšírte obývateľnú plochu úpravami v pivničných priestoroch či na povale.

Foto: unsplash.com

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať