Ne. 21. júl 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

3 dobré rady, ako môžete využiť staré obliečky. Tieto určite oceníte!

2 min čítania

Väčšina posteľných obliečok vydrží skutočne dlho, no ak chcete tie staré vyhodiť, zamyslite sa. Určite sa vám v domácnosti ešte zídu. I keď to nebude na posteli, ale niekde inde. A kde? To vám prezradíme v tomto článku.

Pelech pre psy

Vášmu chlpatému miláčikovi môžete kúpiť hotový peliešok v obchode s potrebami pre zvieratá, no aj ten treba občas vyčistiť či vyprať, však? V prípade, že chcete mať psí peliešok vždy voňavý a čistý, obaľte ho peknou obliečkou, ktorú môžete meniť rovnako často, ako bielizeň vašej postele.

Detské hry

V prípade, že sa malé deti hrajú s plastelinou, prvými vodovkami alebo pastelkami, je veľmi pravdepodobné, že na nábytku zanechajú škody. Pred tvorivým náporom detí je preto lepšie, ak nábytok najprv obalíte starými posteľnými obliečkami. Až potom nechajte detí, aby sa pustili do výtvarnej činnosti!

Protiprachový obal

Veci, ktoré často nepoužívate a dlhý čas ležia v garáži, komore, šatníku či v záhradnom domčeku, je dobré chrániť pred prachom. Prehoďte cez nich preto staré obliečky. Keď nastane tá správna sezóna, môžete ich len vytiahnuť a použiť bez toho, aby ste sa zdržiavali utieraním prachu.

Foto: unsplash.com

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať