Ne. 21. júl 2024

VasDomaciMajster.sk

Magazín pre byt, dom aj záhradu

Máte málo peňazí a chcete peknú kuchyňu? Dá sa to!

3 min čítania

„Vyšperkovať“ si doma nejakú miestnosť za málo peňazí nemusí byť také náročné, ako sa zdá. Stačí iba pár dobrých nápadov, ktoré realizujete aj v časovom strese či za krátku dobu a váš domov sa môže veľmi rýchlo zmeniť k lepšiemu!

Máte málo peňazí a chcete peknú kuchyňu? Dá sa to!
(zdroj: unsplash.com)

Pridajte rastliny

Veľkou zmenou môže byť aj úplný detail. Stačí napríklad, ak do kuchyne pridáte viac rastlín. Zeleň navodí v miestnosti dojem útulnosti. Či už pôjde o menší strom v rohu miestnosti, kaktusy, ktoré nie sú náročné na údržbu, bylinky v črepníkoch, ktoré využijete aj prakticky alebo orchideu na okennej parapete. Okrem útulného dojmu rastliny vyrábajú kyslík, takže na človeka pôsobia pozitívne v každom slova zmysle.

Detaily sú základ

Zdá sa vám výmena kuchynských skriniek príliš nákladná? Premaľujte ju! Nielen že tým ušetríte, ale budete aj trendy. Maľovanie jednotlivých častí skriniek je šetrná alternatíva, vďaka ktorej premeníte staré dvierka na novú kuchyňu. Aj jedálenský stôl je veľmi dôležitý detail. Stačí, ak ho budete stále udržiavať uprataný, prípadne kúpite nové prestieranie alebo obrus a dekorácie. Sedenie môžete ešte obohatiť napríklad efektnými vankúšmi. Myslite aj na okná – kuchyni môžu vďaka závesom, žalúziám alebo anglickým roletám dodať dodatočný dekoratívny prvok a zároveň vytvoriť tieň a súkromie.

Do jednoduchosti niečo výrazné

Keď si vyberáte spotrebiče, nerobte to náhodne. Obzvlášť, ak máte jednofarebnú kuchyňu, dobre vybrané malé spotrebiče jej môžu dodať osobnosť vďaka zaujímavému dizajnu, prevedeniu a farbám. Ak chcete dosiahnuť maximálne dizajnový efekt, skúste siahnuť po limitovaných edíciách. Pridajte aj koberec. Koberce sú totiž pevnou súčasťou moderných kuchýň a môžete nimi zjemniť interiér v každom štýle a vytvoriť domácu pohodu. Dolaďte ich farebne ku kuchynskej linke a možno doplňte úchytkami, ktorými predídete možnému pošmyknutiu sa. Nebojte sa odvážnych vzorov a farieb, ktoré práve v sivej alebo bielej kuchyni budú pôsobiť výrazne a upútajú pozornosť.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať